Kategoriler
Kek Tarifleri

Glutensiz Havuçlu Kek Tarifi 2022

Yulaflı kek tariflerine bayılırım! En tutarlı dokuyu ve güvenilir kekleri yaptığını hissediyorum. Bu Glutensiz havuçlu kek tarifi oldukça lezzetli!

Sağlıklı yiyecekler yediğinizde kendinizi daha iyi hissediyorsunuz ama aynı zamanda fırından sıcak ve lezzetli bir şeyler de canınız çekmiyor mu?

Bugün bu sıcak, glutensiz, sağlıklı ama aynı zamanda tereyağlı ve ballı c havuç ve yulaf parçalarıyla dolu hoş yoğun, hafif yaylı ve doğal olarak tatlı atıştırmalık olan havuçlu keklerden bahsedeceğiz.

Ballı bir tereyağı veya hindistancevizi yağı ile tadı daha da muhteşem. Sabah veya öğleden sonra kahveniz için mükemmel, sıcak ve tatmin edici bir kek istemez misiniz. Ayrıca size enerji depolayacaklar.

Glutensiz Havuçlu Kek Tarifi 2022

Bu tarif, soslar ve karışımlar ile değiştirmek için oldukça esnek. İstediğiniz sayıda bir şeyler ekleyebilir ve tamamen size ait olan bir havuçlu kek elde edebilirsiniz.

(Ya da tamamen farklı bir kek tarifini inceleyin ve benzer şekilde sağlıklı ve gerçekten lezzetli) >>>>> Mükemmel Glutensiz Kek Tarifi

Çok sevdiğimiz bir söz var: küçük şeyler büyük mutluluklar getirir. Ve bugün sıcak, tereyağlı, ballı glutensiz havuçlu kek size büyük bir mutluluk verebilir

Glutensiz Havuçlu Kek Tarifi
Glutensiz Havuçlu Kek Tarifi

TANIM

İşte sıcak, rahat ve sağlıklı olan favorimiz glutensiz havuçlu kek tarifi! Küçük havuç ve yulaf parçalarıyla hem lezzetli hem muhteşem görünüyor, biraz tereyağı ve bal eklenmiş, doğal olarak tatlı bir atıştırmalık kek.

İÇİNDEKİLER

TALİMATLAR

  1. Fırını önceden 350 dereceye ısıtın. Havuçlarınızı rendeleyin.
  2. Tüm malzemeleri, hamur oluşana kadar karıştırın.
  3. Yağlanmış veya unlanmış kek kalıblarına harcı dökün. 15-18 dakika, üstlerine bastırdığınızda hafifçe kabarana kadar pişirin.
  4. Sıcak keklere tereyağı ve/veya bal sürün.   GÜN BOYUNCA sıcak veya soğuk servis yapın. ♡